Klubbens historie
Her kan se klubbens tidligere:
Formænd
Klubmestre
Pokaler
Hædersbevisninger
Danmarksmestre
Landsholdspillere


Formænd

2010:Asger Rasmussen
1997:Kenneth Røn Christiansen
1996:Kenneth Mogensen (21.11.1996)
1996:Kollektiv ledelse (Lars Hulbæk Fog)
1988:Jørgen B. Jensen (Myre)
1986:Kollektiv ledelse (Elmer Hansen)
1981:Henrik Frydenborg
1973:Jens Povl Barkler
1972:Ole Hansen
1966:Harry Conradsen
1964:Arne Lindegaard
1963:Ebbe Nielsen
1960:Arne Lindegaard Hansen
1955:Helge Petersen
1953:Mogens Jørgensen
1948:Jørgen Christiansen
1945:Erik Hansen




Klubmestre


Klubmestre: Dame Senior
2016: Ikke spillet
2015: Trine Grauholm
2014: Ikke spillet
2013: Charlotte Polk
2012: Ikke spillet
2011: Ikke spillet
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ikke spillet
2006: Ikke spillet
2005: Michella Mogensen
2004: Charlotte Polk
2003: Charlotte Polk
2002: Gitte Sindbjerg
2001: Inge Hyrup Rasmussen
2000: Gitte Sindbjerg
1999: Gitte Sindbjerg
1998: Gitte Sindbjerg
1997: Mette Nielsen
1996: Mette Nielsen
1995: Mette Nielsen
1994: Lisbeth Poulsen
1993: Charlotte Hundebøll
1992: Charlotte Hundebøll
1991: Jonna G. Sørensen
1990: Nanna Blom
1989: Kirsten Marcussen
1988: Jonna G. Sørensen
1987: Jonna G. Sørensen
1986: Inge Pedersen

Klubmestre: Dame Junior
2016: Ikke spillet
2015: Ikke spillet
2014: Ikke spillet
2013: Ikke spillet
2012. Ikke spillet
2011: Ikke spillet
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ikke spillet
2006: Ikke spillet
2005: Ikke spillet
2004: Ikke spillet
2003: Ikke spillet
2002: Ikke spillet
2001: Ikke spillet
2000: Ikke spillet
1999: Ikke spillet
1998: Ikke spillet
1997: Ikke spillet
1996: Rikke Milling
1995: Jeanette Jørgensen
1994: Jeanette Jørgensen
1993: Karina Elgaard
1992: Rikke Held
1991: Heidi H. Hansen
1990: Ikke spillet
1989: Ikke spillet
1988: Nanna Blom
1987: Nanna Blom
1986: Kirsten Marcussen
1985: Kirsten Marcussen
1984: Mette Jørgensen
1983: Bettina Handwerk
1982: Bettina Handwerk
1981: Anne Jensen
1980: Anne Jensen
1979: Gitte Engel
1978: Anette Bindslev
1977: Inge Pedersen
1976: Inge Pedersen
1975: Inge Pedersen
1974: Inge Pedersen

Klubmestre: Pige
2016: Ikke spillet
2015: Natasja Meyersahm
2014: Natasja Meyersahm
2013: Louise Jakobsen
2012. Sofia Hvidbak Zografos
2011: Sofia Hvidbak Zografos
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ikke spillet
2006: Ikke spillet
2005: Ikke spillet
2004: Ikke spillet
2003: Ikke spillet
2002: Louise S. Dideriksen
2001: Ikke spillet
2000: Karen B. Beck
1999: Karen B. Beck
1998: Karen B. Beck
1997: Ikke spillet
1996: Ikke spillet
1995: May Erichsen
1994: May Erichsen
1993: Rikke Milling
1992: Rikke Milling
1991: Heidi H. Hansen
1990: Heidi H. Hansen
1989: Vanessa Christiansen
1988: Ikke spillet
1987: Ikke spillet
1986: Mette Winther
1985: Mette Jørgensen
1984: Kirsten Marcussen
1983: Nicole Nielsen
1982: Nicole Nielsen
1981: Winnie Jørgensen
1980: Winnie Jørgensen
1979: Anne-Marie Hartmann

Klubmestre: Herre senior elite/1
2016: Morten Hyrup Rasmussen
2015: Morten Hyrup Rasmussen
2014: Frederik Dalager
2013: Morten Hyrup Rasmussen
2012: Nicolai Ilsøe Jensen
2011: Rasmus Klein-Døssing
2010: Frederik Dalager
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ikke spillet
2006: Poul Sørensen
2005: Ikke spillet
2004: Ikke spillet
2002: Mads K. Nilsen
2003: Mads K. Nielsen
2001: Ikke spillet
2000: Mads-Peter Jannings
1999: Mads-Peter Jannings
1998: Mads-Peter Jannings
1997: Ikke spillet
1996: Søren Jacobsen
1995: Søren Jacobsen
1994: Andreas Blom
1993: Jesper Hansen
1992: Jørgen B. Jensen (Myre)
1991: Søren Jacobsen
1990: Søren Jacobsen
1989: Charlotte Polk
1988: Jørgen B. Jensen (Myre)
1987: Jørgen B. Jensen (Myre)
1986: Knud Brunbjerg
1985: Charlotte Polk
1984: Benny Jensen
1983: Benny Jensen
1982: Charlotte Polk
1981: Charlotte Polk
1980: Benny Jensen

Klubmestre: Herre senior / klasse 2/3
2016: Kristian Harbo Kristoffersen
2015: Michael Ejlersen
2014: Klaus Riborg
2013: Anders Strandmark
2012: Kenneth Røn Christiansen
2011: Mette Maria Skjøth

Klubmestre: Herre senior / klasse 4/5
2016: Torben Bæk Klein
2015: Ikke spillet
2014: Henrik Lunde
2013: Henrik Lunde
2012: Henrik Lunde

Klubmestre: Herre Junior
2016: Jakob Nielsen
2015: Markus Munk 
2014: Jakob Nielsen
2013: Laust Bock
2012: Arvin Mazaherí
2011: Ikke spillet
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Nikolai Ilsøe Jensen
2006: Morten Hyrup Rasmussen
2005: Rasmus Klein-Døssing
2004: Rasmus Klein-Døssing
2003: Morten Hyrup Rasmussen
2002: Ikke spillet
2001: Ikke spillet
2000: Thomas Petersen
1999: Thomas Petersen
1998: Thomas Petersen
1997: Kasper Gram-Hansen
1996: Kasper Gram-Hansen
1995: Michael Eriksen
1994: Mads-Peter Jannings
1993: Mads-Peter Jannings
1992: Thorsten Hævdholm
1991: Jim Svenssen
1990: Jesper Hansen
1989: Carsten Kofoed
1988: Søren Jacobsen
1987: Thomas Knudsen
1986: Torben Jensen
1985: Kirsten Marcussen
1984: Jesper Mogensen
1983: Søren Havlit
1982: Martin Hansen
1981: Søren Havlit
1980: Klaus Riborg
1979: Charlotte Polk
1978: Henning Nicolajsen
1977: Henning Nicolajsen
1976: Søren Daugaard
1975: Søren Daugaard
1974: Claus Hansen
1973: Claus Hansen
1972: Jan Nielsen 

Klubmestre: Drenge
2016: Jens Klein-Døssing
2015: Jeppe Lunde
2014: Jens Klein-Døssing
2013: Jens Klein-Døssing
2012: Mathias Petersen
2011: Mathias Petersen
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Nicolai Ilsøe Jensen
2006: Nicolai Ilsøe Jensen
2005: Nicolai Ilsøe Jensen
2004: Ikke spillet
2003: Rasmus Klein-Døssing
2002: Ikke spillet
2001: Jeppe Kinttof-Andersen
2000: Jens-Ulrik Kleemeyer
1999: Christian Nielsen
1998: Jens-Ulrik Kleemeyer
1997: Thomas Petersen
1996: Mads K. Nielsen
1995: Mads K. Nielsen
1994: Kasper Gram-Hansen
1993: Poul Sørensen
1992: Anders S. Hansen
1991: Sune G. Nielsen
1990: Kim Jensen
1989: Morten Hansen
1988: Morten Hansen
1987: Søren Jacobsen
1986: Jesper Hansen
1985: Torben Jensen
1984: Ole Knudsbo
1983: Carsten Ravnhøj
1982: Carsten Ravnhøj
1981: Martin Hansen
1980: Søren Havlit
1979: Michael Schmidt
1978: Klaus Riborg
1977: Poul Jensen
1976: Peter Østman
1975: Kim Hansen
1974: Søren Daugaard
1973: Søren Daugaard

Klubmestre: Drenge B/C
2016: Ikke Spillet
2015: Emil O. Malling
2014: Malthe Skov Jørgensen
2013: Lasse Harboe

Klubmestre: Yngre drenge
2016: Noah Hvid
2015: Noah Hvid
2014: Jens Klein-Døssing
2013: Jens Klein-Døssing
2012: Jeppe Lunde
2011: Lasse Stemann Danielsen
2010: Ikke spillet
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ruben S. Jensen
2006: Nicolai Ilsøe Jensen
2005: Nicolai Ilsøe Jensen
2004: Kasper Gjeding
2003: Kasper Gjeding
2002: Rasmus Terp
2001: Morten Hyrup Rasmussen
2000: Jeppe Kinttof-Andersem
1999: Jens-Ulrik Kleemeyer
1998: Jens-Ulrik Kleemeyer
1997: Kasper Jordan
1996: Kasper Jørgensen
1995: Kasper Jørgensen
1994: Rasmus Eriksen

Klubmestre: Yngre drenge B/C
2016: Ikke Spillet
2015: Asbjørn Strømbæk Thomsen
2014: Malthe Skov Jørgensen
2013: Malthe Skov Jørgensen
2012: Jacob Touri Hellelund

Klubmestre: Drenge puslinge
2016: Asbjørn Strømbæk Thomsen
2015: Noah Hvid
2014: Ikke spillet
2013: Jens Boelt Mortensen
2012: Jeppe Lunde
2011: Lauritz Ravnhøj
2010: Jeppe G. Jensen
2009: Ikke spillet
2008: Ikke spillet
2007: Ikke spillet
2006: Casper Borgaard
2005: Kasper Mikkelsen
2004: Nicolai Ilsøe Jensen
2003: Nicolai Ilsøe Jensen
2002: Nicolai Ilsøe Jensen
2001: Mikkel Roholt Mortensen
2000: Niels Hangaard
1999: Johan Onslev
1998: Rasmus Dideriksen
1997: Jens-Ulrik Kleemeyer
1996: Jens-Ulrik Kleemeyer
1995: Nicholas Nørredam
1994: Anders Lindegaard
1993: Kasper Jørgensen
1992: May Erichsen
1991: Kenneth Christensen
1990: Kenneth Christensen
1989: Anders S. Hansen
1988: Sune Bülow
1987: Ronni Basu
1986: Ronni Basu
1985: Morten Hansen
1984: Morten Hansen
1983: Jesper Hansen
1982: Christian Schrøder
1981: Lars Iversen

Klubmestre: Drenge puslinge B/
2016: Kresten Christensen
2015: Drini Selaci
2014: Drini Selaci
2013: Jens Boelt Mortensen
2012: Frederik Flyvbjerg
2011: Jacob Hellelund

Klubmestre: Forældrerækken
2016: Leslie Lundehøj Jørgensen
2015: Carsten Strømbæk Pedersen
2014: Ikke spillet
2013: Erik Mortensen
2012: Jonna G. Sørensen
2011: Jonna G. Sørensen

Klubmestre: Åben Doublerække
2016: Frederik Dalager / Uffe Gårde
2015: Noah Hvid / Jens Boelt Mortensen
2014: Klaus Riborg / Morten Schiønning
2013: Laust Bock / Heaven Bobosha
2012: Laust Bock / Niels Boelt Mortensen
2011: Mathias Petersen / Ole Abildgaard 


Pokaler

VANDREFISKEN:
Flid, godt kammeratskab, hjælpsomhed.
2017: Markus Munk 
2016:
2015: Frederik Buchardt
2014: Mette K. Nielsen
2013: Heaven Bobosha
2012: Jacob Hellelund
2011: Stefano S. Dam
2010: Ej uddelt
2009: Ej uddelt
2008: André Theilgaard
2007: Andreas Gjeding
2006: Malte Trøst Sørensen
2005: Rasmus Klein-Døssing
2004: Jannick Pedersen
2003: Stefano Dam

BORCHS PAPIR:
Pokal stiftet som tak for lån af OB bordtennis' lokaler)
Sportslige resultater, spillemæssigt fremgang, godt kammeratskab.
2017: Noah Hvid 
2016: Lukas Bonderup 
2015: Drengedivisionsholdet - DM Guld
2014: Arvin Mazaheri
2013: Lukas Bonderup
2012: Mathias Petersen
2011: Ruben S. Jensen
2010: Ej uddelt
2009: Ej uddelt
2008: Ruben S. Jensen
2007: Ruben S. Jensen
2006: Morten Hyrup Rassmussen
2005: Morten Hyrup Rassmussen
2004: Morten Hyrup Rasmussen
2003: Rasmus Klein-Døssing
2002: Morten Hyrup Rasmussen
2001: Rasmus Klein-Døssing
2000: Behnam Liaghat
1999: Jonas Pedersen
1998: Jens-Ulrik Kleemeyer
1997: Mads Sindbjerg
1996: Poul Sørensen
1995: Michael Eriksen
1994: Thorsten Hævdholm / Mads-Peter Jannings
1993: Anders S. Hansen
1992: Rikke Milling
1991: Jim Svenssen
1990: Søren Jacobsen
1989: Søren Storm
1988: Jesper Hansen
1987: Carsten Kofoed
1986: Jesper Hansen, Søren Jacobsen, Carsten Kofoed og Søren Storm
1985: Thomas Knudsen
1984: Kirsten Marcussen
1983: Bettina Handwerk
1982: Tommy Pedersen
1981: Charlotte Polk
1980: Søren Havlit / Martin Hansen
1979: Charlotte Polk

ÅRETS LEDER:
Stor og dygtig indsats for bordtennisafdelingen.
2017: Rasmus Klein-Døssing
2016: Thomas Hvid
2015: Claus Arnsbæk
2014: Peter Jensen
2013: Stefano Dam
2012: Anders Risak
2011: Nicolai Ilsøe Jensen
2010: Ej uddelt
2009: Ej uddelt
2008: Poul Reimer Jensen
2007: Jannick Pedersen
2006: Karen Bregnehøj Beck
2005: Trine Majken Iversen
2004: John Friborg Valler
2003: Mads K. Nielsen
2002: Jacob Poulsen
2001: Jan Sehestedt
2000: Jørgen Dideriksen
1999: Steen Kleemeyer
1998: Kenneth Røn Christiansen
1997: Kenneth Mogensen
1996: Irene Nim Hansen
1995: Hanne & Frode Jacobsen
1994: Morten Storm
1993: Claus Milling
1992: Jens H. Petersen
1991: Carl Ernst Brandt
1990: Mogens Jensen
1989: Jens H. Petersen
1988: Holger H. Hansen
1987: Bent Nielsen
1986: Ej uddelt
1985: Sven Marcussen
1984: Jonna Sørensen
1983: Søren Jørgensen
1982: Henrik Nielsen
1981: Jens Povl Barkler
1980: Michael Kirkegaard
1979: Lars Hartmann
1978: Henrik Frydenborg
1977: Henrik Frydenborg

ÅRETS DOMMER:
En person som har været meget behjælpelig og udvist interesse
som dommer i sæsonens løb.
2016/17: Christian Mathias Demant 
2015/16: Noah Hvid 
2014/15: Mette Nielsen
2013/14: Anders Strandmark 
2012/13: Anders Riishøj
2011/12: Niels Boelt Mortensen
2010/11: Frederik Buchardt Thulstrup
2009/10: Ej uddelt
2008/09: Ej uddelt
2007/08: Mathias D. Mortensen
2006/07: Kasper Mikkelsen
2005/06: Malte Trøst Sørensen & Søren Trøst Andersen
2004/05: Benjamin Hamm
2003/04: Stefano Dam
2002/03: Anders Aalykke
2001/02: Kristoffer Pinholt
2000/01: Ronni Jørgensen
1999/00: Kristoffer Pinholt
1998/99: Morten Simonsen og Rasmus Dideriksen
1997/98: Thomas Skovgaard
1996/97: Søren Gaardmand
1995/96: Rasmus Eriksen
1994/95: Benny Jensen
1993/94: Dianna og Kenneth Christensen
1992/93: Trine G. Nielsen
1991/92: Hanne S. Johansen
1990/91: Kurt Madsen
1989/90: Tore Fil
1988/89: Kenneth Røn Christiansen
1987/88: Martin Markvardsen
1986/87: Jens H. Petersen
1985/86: Morten Larsen

HARRY CONRADSEN'S MINDEFAD:
En lederpokal, som gives til en person, udvalg eller afdeling,
som har ydet et ekstraordinært stykke arbejde for klubben
igennem en længere årrække.
2017: Charlotte Polk 
2016: Asger Rasmussen 
2015: Jørgen Rasmussen
2014: Jens-Erik Wedel Nielsen
2013: Ivan Hansen
2012: John Jensen
2011: Grethe Dideriksen
2010: Ej uddelt
2009: Ej uddelt
2008: Danmarksturneringsudvalget
2007: Lis Hævdholm
2006: Jørgen Dideriksen
2004: Asger Rasmussen
2003: Poul Bjerre Sørensen
2002: Kasper Kristensen
2001: OB Bordtennis Ældreafdeling
2000: Swen Winkler
1999: OB Bordtennis Ungdomsafdeling
1998: Per Nielsen
1997: Kenneth Mogensen
1996: Grethe Hansen
1995: Søren Holm
1994: Edwin Christiansen
1993: Lars Hulbæk Petersen
1992: Ulrik Sundien
1991: Elmer Hansen
1990: Johnny Schultz
1989: Bendt E. Nielsen
1988: Erhardt Thomsen
1987: Jørgen B. Jensen (Myre)
1986: Erik Bruntse
1985: Finn Rasmussen
1984: Lars (GT) Jessen Hansen
1983: Henrik Frydenborg
1982: Randi Markussen
1981: Preben Hjorth
1980: Bent Iversen
1979: Holger Henriksen
1978: Peter Lollesgaard
1977: Carl Ernst Brandt

GOD KAMMERAT:
En pokal som gives for at være en god kammerat og udvise stor hjælpsomhed.
2017: Jens Boelt Mortensen
2016: Niels Boelt Mortensen
2015: Malthe Skov Jørgensen
2014: Malte Madsen
2013: Louise Jakobsen
2012: Tommy Bui


ALBANI POKALEN:
En lederpokal, som gives til en person, udvalg eller afdeling,
som har ydet et ekstraordinært stykke arbejde for klubben
igennem en lang årrække.

2012: (Overrækkelsen af pokalen ophører!!)
2011: Jørgen Rasmussen
2010: Ej uddelt
2009: Ej uddelt
2008: Asger Rasmussen
2007: Poul B. Sørensen
2006: Asger Rasmussen

(Pokalen uddeles nu kun i Bordtennis afdelingen)

2005: Kenneth Røn Christiansen

(Pokalen deles nu kun imellem Fodbold og Bordtennis)

2003: Anne Knudsen
2000: Jens Povl Barkler
1997: Søren Holm

(OB Bordtennis, Tennis og Fodbold bliver selvstændige klubber i 1997.
Albaniprisen deles nu imellem bordtennis, fodbold og tennis således
at den går på skift imellem klubberne)

1996: OB Tennis (ej uddelt)
1995: Henrik Bondesen
1994: Martin Markvardsen
1993: Preben Hecht
1992: Jesper Jensen
1991: Claus Eder
1990: Morten Storm
1989: Carsten Hansen
1988: Inger Islund
1987: Jørgen Petersen
1986: Flemming Rasmussen
1985: Michael Kirkegaard
1984: Kirsten Hechmann
1983: Jonna Sørensen
1982: Henning Nicolajsen
1981: Charlotte Polk
1980: Flemming Røjkjær
1979: Henrik Nielsen
1978: Henrik Frydenborg
1977: Stiig Horst
1976: Inge Hyrup Pedersen
1975: Flemming Nielsen
1974: Ib Hauervig
1973: Kurt Nielsen
1972: Uffe Pedersen
1971: Erik Wilberg
1970: Kaj Tullesen
1969: Mogens Therkildsen
1968: Carl Ernst Brandt
1967: Gertrud Gregers
1966: Benny Jensen
1965: Aage Sejer Hansen
1964: Harry "Teddy" Jensen
1963: Erik Birkholm
1962: Bernhardt Samsøe
1961: Celius Christensen
1960: Klavs Vedel
1959: Poul Christensen
1958: Arne Hansen
1957: Poul Riis
1956: Jørgen Klampe
1955: Bent Nyløkke Jørgensen
1954: Karl Emil Petersen
1953: Helge Petersen
1952: Hans Henning Jacobsen
1951: Rosendahl-Larsen
1950: Frode Nyegaard
1949: Svend Jørgen Hansen
1948: Kaj Alex Nielsen
1947: C.A. Koefoed
1946: Poul Jensen
1945: E. Martiny
1944: Axel Strøiman
1943: Henning Hoffmann Jørgensen
1942: Fru Elly Nielsen
1941: Fritz Gotfredsen
1940: Ingeniør Svanberg
1939: Svend Haarsbjerg
1938: Erik Land
1936: Jørgen Chr. Jørgensen
1935: Sv. O. Bache
1934: P.A. Jørgensen
1933: Fru Klee
1932: Einar Elsøe-Jensen
1931: K. Knudsen
1930: Harry Conradsen
1929: Aage Petersen
1928: A.J. Rambøl
1927: Aage Andersen
1926: C.J. Junge
1925: Max Scheel
1924: Chr. Henriksen
1923: Th. Jørgensen
1922: Th. Linde
1921: Johs. Gossmann
1920: Laurits Jørgensen
1919: Andreas Nielsen
1918: S.T. Hansen
1917: Knud Wendelboe
1916: Th. Hansen
1915: Svend Garnæs Hansen
1914: Niels Jensen
1913: Knud Lollesgaard
1912: Peter Lange
1911: Ernst Hansen
1910: G. Højrup

ÅRETS ÆLDRE POKAL:
(Skænket af Ole Pårup i 1994.)
Flid, godt kammeratskab, hjælpsomhed.
2015: Conny Fabrin
2014: Tommy Jensen & Ebbe Frederiksen
2013: Jørgen Larsen
2012: Preben Jørgensen
2011: Leif Dideriksen
2010: Helge Ravn
2009: Leif Dideriksen
2008: Ivan Hansen
2007: Hans Ole Bachmann
2006: Leif Lauritsen
2005: Grethe Dideriksen
2004: Svend Aage Jensen
2003: Bodil Vennergaard
2002: Carl Erik Hansen
2001: Mogens Nielsen
2000: Leo Maach
1999: Palle Schmidt
1998: Betty Hansen
1997: Thomas Hansen
1996: Frode Clausen
1995: Arne Madsen
1994: Betty Andersen

Hædersbevisninger

DIF's Ærestegn

1997:Carl Ernst Brandt
1997:Jens Povl Barkler
1958:Helge Pedersen

DBTU's Guldnål
1987:Asger Rasmussen
1987:Carl Ernst Brandt
1987:Jens Povl Barkler
1964:Arne Lindegaard Hansen
1963:Poul Andkjær
1955:Helge Pedersen


FBTU's Æresnål
2002:Jens-Povl Barkler
1993:Carl Ernst Brandt

Årets Idrætsleder (Fyens Stiftstidende)
1987:Jens Povl Barkler
1969:Poul Andkjær


DIF's Fynskreds' Lederpris
1992:Jørgen B. Jensen (Myre)
1988:Asger Rasmussen


Fynske Idrætsforbunds initiativpris

2009: Asger Rasmussen

Danmarksmestre:

HOLD DM:


DM Senior Dame Hold:
1983: OB
Charlotte Polk, Jonna Sørensen, Inge Pedersen

1992: OB
Charlotte Gjeding, Jonna Sørensen, Charlotte Hundebøll,
Mette Nielsen

DM Junior Hold:
1988: OB
Carsten Kofod, Søren Jacobsen, Jesper Hansen,
Martin Knudsen, Søren Storm

2005: BTK Fyn
Morten Hyrup Rasmussen-OB, Rasmus Klein Døssing-OB,
Simon S. Nielsen-OB, Frederik Dalager-Triton,
Rasmus Kingo Juul Knudsen-Triton, Kenny Pedersen-Triton

DM Drenge Hold:
1986: OB
Jesper Hansen, Carsten Kofoed, Søren Storm, Søren Jacobsen

1987: OB
Jesper Hansen, Carsten Kofoed, Søren Storm, Søren Jacobsen
 
2015: OB
Jens Klein-Døssing, Jeppe Lunde, Lukas Bonderup, Michael Ejlersen, Noah Hvid, Jens Boelt Mortensen, Malthe Skov Jørgensen

VETERAN DM:
DM Veteran Herre Single:

40 år:
2003: Knud Brunbjerg, OB
2005: Knud Brunbjerg, OB

70 år:
2000: Carl Ernst Brandt, OB

75 år:
2002: Thomas Hansen. OB

DM Veteran Herre Double:

35 år:
1981: Benny Jensen/Elmer Hansen, OB
1983: Benny Jensen/Elmer Hansen, OB

DM Veteran Mixed Double:

30/35 år:
2002: Charlotte Polk/Knud Brunbjerg.

45 år:
2001: Minna Henriksen/Jørgen B. Jensen.

50 år:
2005: Minna Henriksen/Gert Ellegaard.

SENIOR DM:
DM Herre Single:
1953: Ove Jensen

DM Dame Single:
1981: Charlotte Polk, OB
1987: Charlotte Polk, OB
1989: Charlotte Polk, OB

DM Dame Double:
1980: Charlotte Polk/Jette Kristoffersen, OB
1981: Charlotte Polk/Dorte Hauth, OB/Virum
1982: Charlotte Polk/Dorte Hauth, OB/Virum
1984: Charlotte Polk/Dorte Hauth, OB/Virum
1987: Charlotte Polk/Karin Kruse, OB/Hørning
1989: Charlotte Polk/Karin Kruse, OB/Hørning

DM Senior Mixed Double:
1981: Charlotte Polk/Johnny Hansen, OB/Frederiksværk
1988: Charlotte Polk/Claus Pedersen, OB/Sisu/MBK
1989: Charlotte Polk/Allan Bentsen, OB/Esbjerg
1990: Charlotte Polk/Allan Bentsen, OB/Triton
1992: Charlotte Gjeding/Allan Bentsen, OB/Triton


UNGDOMS DM:
DM Herre Junior Single:
1990: Søren Jacobsen, OB
2006: Morten Hyrup Rasmussen

DM Herre Junior Double:
1971: Uffe Pedersen/Søren Langhorn, OB/Kvik Næstved
1994: Thorsten Hævdholm/Mads P. Jannings, OB

DM Junior Mixed Double:
1977: Inge Petersen/Niels Bjørkbom, OB/Svendborg
2005: Kimmie Sørensen/Morten Hyrup Rasmussen, Ballerup/OB

DM Dame Junior Single:
1981: Charlotte Polk, OB

DM Dame junior double:
1979: Charlotte Polk/Jette Kristoffersen, OB/Viby
1980: Charlotte Polk/Christel Frederiksen, OB/Greve
1981: Charlotte Polk/Christel Frederiksen, OB/Greve
1990: Mette Pedersen/Mette Nielsen, OB/Langeskov

DM Drenge Double:
1987: Søren Storm/Carsten Kofoed, OB
2001: Jacob Asmussen/Jacob Kjær Kristiansen, VRI/OB

DM Drenge/Pige Mixed Double:
1991: Sabine Borre Larsen/Thorsten Hævdholm, Frem Sakskøbing/OB
2004: Kimmie Sørensen/Morten H. Rasmussen, Ballerup/OB

DM Pige Single:
1962: Anne-Mette Sørensen, OB
1979: Charlotte Polk, OB

Landsholdsspillere:
SENIOR
Poul Andkjær
(debut 14.12.1946) 1 kamp

Inge Lise Hansen
(debut 03.11.1950) 2 kampe

Gertrud G. Larsen
(debut 18.11.1952) 1 kamp

Ove Jensen
(debut 12.03.1953) 8 kampe

Uffe Pedersen
(debut 06.11.1971) 12 kampe

Charlotte Polk
(debut 18.01.1980) 149 kampe

Morten Hyrup Rasmussen
(debut 09.05.2008)

UNGDOM
Uffe Pedersen
(debut 11.01.1969) 18 kampe

Inge H. Pedersen
(debut 21.02.1976) 3 kampe

Charlotte Polk
(debut 28.12.1976) 57 kampe

Søren Jacobsen
(debut 05.06.1987) 22 kampe

Carsten F. Kofoed
(debut 05.06.1987) 6 kampe

Jesper Hansen
(debut 23.07.1990) 1 kamp

Thorsten Hævdholm
(debut 14.06.1991) 7 kampe






Banner